loading

Hakkımızda

1993’ten beri eşsiz lezzetlerin yer aldığı,unutulmaz dostlukların yaşandığı bir Ankara claSSiği, her geçen gün daha da güzelleşip, sizlere unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor.

Tarihçe

Ne mutlu ki, herkesin içinde kendinden bir hatıra, bir parça bulabileceği, geçmişi en özel anılarıyla anımsatan, yıllar da geçse ayakta kalmayı başarmış nadide yerler var.
25 yıldır  Cafe Classic de her şeyin hızla tüketildiği bir dönemde bile tarzını bozmadan ayakta kalabilmiş, Ankara’da kafe olgusunun önderi.
1993 yılında en popüler vakit geçirme mekanları pastaneler iken, menüsü, sunumları ve müzikleri ile bir anda fark yaratarak ortaya çıkan Cafe Classic; Ankara’nın en güzel semtlerinden Bahçelievler’de yıllara ve değişen tarzlara meydan okuyarak kendini koruyabilmiş, uzun yıllar içinde müdavimlerini yaratmış, hizmeti, lezzeti ve müziği ile adından çok söz ettirmiş, kişiliği olan bir yer.
Öyle anılarla doludur ki Cafe Classic…
Burada 90’lı yıllarda canlı müzik dinlemeye geldiğinde tanışıp sevgili olan, sonrasında evlenen ve hatta çocukları da olduktan sonra hala gelmeye devam edip, çocuklarının da aynı müzisyeni dinleyebildiği bir yerdir. Evet yanlış duymadınız! 25 yıldır, aralıksız burada müzik yapan bir müzisyene de sahiptir. Ankara’nın bir çok kaliteli müzisyeni bu sahnede yer aldığı gibi, ziyaretçilerinin de anılarını süslemiştir.
Yıllar içerisinde farklı insanlar bu mekanı işletse de, o hiç değişmez. Sanki sahibi gelen müdavimleri gibidir. Öyle hissederler. Doğrudur da. Buranın sevenleri onun bir parçasıdır.
Siz sevdiğiniz sürece, sizin de kendinize ait hissetiğiniz bu yer yaşamaya devam edecek.
Yıllar içerisinde bizimle ilgili bir çok güzel yorumlar okuduk. Çok çok az da olsa ufak tefek kusurlarımızı eleştirenler de oldu tabii ki  🙂  Söylenen olumlu yorumlar o kadar fazla ki noktasına virgülüne dokunmadan bir kaç tanesini sizlerle paylaşalım istedik.
İşte bunlardan bir kaç tanesi:
Her mekan ruhunuza iyi gelen biriyle anlamlidir… yillara kalitesiyle direnen ender guzel mekanlardan :)) mutlaka gidilmeli ve ruh dinlendirilmeli sevdiklerinizle…
—————————————————————-
Ortamı sıcak, yemekleri leziz, servisi hızlı, çalışanları ilgili ve güleryüzlü , canlı müzik desen efsane…
Daha ne istiyorsun baştan sona kalitee.
—————————————————————-
Şehrin tam ortasında nefes alınabilecek keyifli bir mekan.. Buraya gelmek için bir çok sebep var mesela kendi haline olması.. Huzurlu olması.. Lezzetli mutfağı.. Yine geleceğiz..
—————————————————————-
Doğum partisi için gittiğimiz cafenin öncelikle garsonlarından bahsetmek istiyorum. Kesinlikle kaliteli hizmet vermekteler. Hiç bir zaman bekletilmiyorsunuz. Teknolojiden faydalanmış ve klasik menü defteri/kartonları yerine tablet üzerinden menüye ulaşabiliyorsunuz. her çeşit bira bulabilirsizi yerli yabancı. Bunun yanında yemeklerin ücretleri makul. Kova patates şipariş ettik ve sunumu beğendim, soslarda güzel. Patates çoğu yere göre farklı bu süper bir avantaj. sırf patateslerinden dlayı bile orayı tercih edebilirim. Bunun yanında arkadaşımın tavsiyesi sonucu sipariş ettiğim Nooddle’i beğendim ve cok doyurucu porsiyon büyük. Canlı cazz müziği de gayet başarılı ki öğrendiime göre her akşam farklı tür müziklerde canlı müzik oluyormus. Ankara’da kesinlikle tercih edeceğim cafelerden başında.
—————————————————————-
Martinilerini denemenizi öneririm özellikle brownie frambuaz martinisi efsanedir . Müzikler güzel. Arkadaşlarınızla rahatça muhabbet edebileceğiniz bir yer. Müzik sesi sizin sesinizi bastırmıyor. Konsept olarak da hoş bir mekan.
—————————————————————-
Yolunuz düşerse değil yolunuzu buraya düşürüp kesin gidin.Özellikle canlı müziğine gidin.Ankara da böyle bir aksanla yabancı şarkı söyleyebilen birine rastlamadım. Evet fiyatlar bir öğrenci için pek uygun değil belki ama gidilmeli.Çok enteresan kokteylleri var.Yemekleri de muhteşem. Garsonların güler yüz ve samimiyetini unutmamalı…
—————————————————————-
Mekanın ferahlığıyla birlikte canlı müzik güzel bir hava katmış, arkadaşlarla birlikte ya da çift olarak keyifli vakit geçirebileceğiniz en garanti yer. Tek kusuru menüde gösterilenden içeceklerin eksiği olması. Meyve bahçesinin olmasına gerek yok ama menüde gösteriş yapıldığı gibi içeceklerin üzerine meyve konulmaması hayal kırıklığı yarattı. Ama eğri oturalım doğru konuşalım gayet kaliteli bi mekan 🙂
—————————————————————-
Fazlaca geniş içki menüsü, kokteyller, shotlar insan ne seçeceğini şaşırıyor. Kokteyller oldukça tatmin edici. Mekan oldukça iç ısıtıcı. Müzikler tam chilling havasında. Çalışanlar oldukça ilgili
—————————————————————-
Müzik olağanüstü. Sıcak şarap, sangria, kokteyller efsane. Menüsü de çok iyi. Ankara’nın en iyi mekanlarından.
—————————————————————-
Bana göre Bahçeli’de gelinmesi gerekilen en nezih ortam sahibi olan bir mekan gereksiz ve apaçi tipli insanlardan uzak sevdiğin insanlarla gönül rahatlığıyla vakit geçirebileceğiniz huzurlu bir yer
—————————————————————-
Canlı müzik deyince akla gelen en nezih mekan ayrıca Sıcak şarabı harika ve Bang bang lucky luck denemediyseniz içmenizi tavsiyee ederim !

İletişim

Yukarı Bahçelievler Mah., 7. Cad. & 70. Sok. 17/B, 06490 Çankaya/Ankara

(0312) 212 06 18

Top